fbpx

UWAGA! Ze względu na chorobę artystki recital został odwołany. W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który prowadził dystrybucję biletów na to wydarzenie.


Sopran: Joanna Freszel 
Fortepian: Bartłomiej Kominek

Grażyna Bacewicz: Róże, Mamidło, Smuga cienia, Oto jest noc, Inna, Samotność, Dzwoń i dzwonki, Mów do mnie o miły, Nad wodą wielką, Rozstanie, Boli mnie głowa, Smoczka
Ludomir Różycki: Dzwoń dzwoneczku, W mym sercu baśni, A… a… kotki dwa, Płyną ciche srebrne, Chłód grobu powiał, Nad morzem, Akwarela, Pieśń weselna, Kiedy odejdę w dal, Orfan, Nokturn, Spojrzyj ah wokół, Rajski ptak.

We foyer Małopolskiego Ogrodu Sztuki pojawi się sopranistka Joanna Freszel z Bartłomiejem Kominkiem przy fortepianie. Śpiewaczka ta jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich specjalistek od muzyki najnowszej, ale jej repertuar jest bardzo rozległy. Wykonuje ona zarówno wielkie role w belcantowych i romantycznych operach (Rozyna w „Cyruliku Sewilskim” Rossiniego, Małgorzata w „Fauście” Gounoda czy Psyche w „Erosie i Psyche” Różyckiego), recitale pieśniowe, jak i bardzo liczne prawykonania utworów pisanych często z myślą specjalnie o jej głosie i możliwościach. Jest też charyzmatyczną popularyzatorką muzyki, m. in. w pasjonujący sposób opowiadającą o współczesnych technikach wokalnych na swoim kanale na YouTube.

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: