fbpx

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Podczas naszego festiwalu dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnościami. Poniżej znajdują się informacje o dostępności lokalizacji, w których odbywa się festiwal. 

CRICOTEKA

Cricoteka jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Przestrzeń Cricoteki jest dostępna dla osób o utrudnionym poruszaniu się. Osobom poruszającym się na wózku najłatwiej dostać się do budynku z placu Cricoteki, na który można wjechać po niewielkiej rampie od strony Kładki Bernatka (obok schodów prowadzących do głównego wejścia) oraz szerszy, ale bardziej stromy podjazd przy Starym Budynku. Na klatce schodowej jest winda prowadząca do kas i szatni na poziomie -1, do sal wystawowych i sali edukacyjnej na poziomie 3, oraz do kawiarni na poziomie 4.

Dostanie się do budynku głównym wejściem jest możliwe schodami, które są wyposażone w podnośnik dla wózków. W razie potrzeby skorzystania z tego wejścia kontakt do ochrony: 12 442 77 70, wew. 100. Osoba poruszająca się na wózku może dostać się w ten sposób do obiektu z pomocą pracownika obiektu lub asystenta.

Do sali teatralnej znajdującej się w Starym Budynku najłatwiej dostać się wejściem do biur od strony ul. Nadwiślańskiej (prosimy o wcześniejszy kontakt do koordynatora dostępności). Istnieje też możliwość skorzystania z wewnętrznego podnośnika schodowego przy pomocy pracownika ochrony.

Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na wszystkich piętrach – na poziomie -1, na poziomie 0 obok sali teatralnej, na 3. piętrze obok sali edukacyjnej, na 4. piętrze w kawiarni.

W recepcji budynku istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kontakt do koordynatorki dostępności:

Olga Curzydło, curzydlo@cricoteka.pl

tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wew. 121

Szczegóły na temat sposobu dotarcia do budynku dla osób niewidomych:

http://www.cricoteka.pl/pl/niepelnosprawnosc-wzroku/

Więcej informacji na temat dostępności Cricoteki: http://www.cricoteka.pl/pl/dostepnosc/

 


 

MOCAK

Budynek Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, szczególnie osób z niepełnosprawnością ruchową.

Już na etapie projektowania uwzględniono następujące udogodnienia:

brak progów

szerokie drzwi umożliwiające swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim

dwie toalety w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jedna znajduje się w przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie 0 (męska), druga – dla mężczyzn i kobiet – w pobliżu kawiarni i MOCAK Bookstore

windy umożliwiające dotarcie na dolny poziom ekspozycyjny (poziom -1) oraz do części administracyjnej Muzeum

pochylnia na poziomie -1 prowadząca do jedynej niżej położonej sali ekspozycyjnej w MOCAK-u, tzw. sali basenowej

Ponadto osoby mające problemy z poruszaniem się mogą wypożyczyć wózek inwalidzki, znajdujący się w recepcji.

Kontakt do Działu Obsługi Widza:

recepcja@mocak.pl, tel. 12 263 40 00

 


TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta, ma charakter zabytkowy, wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

Dojazd do teatru, parking:

Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek „Teatr Słowackiego” autobusowy i tramwajowy znajduje się około 150 m od gmachu głównego.

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).

Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).

Rezerwację miejsca należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów

tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn.-pt. 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej już prosto do wejścia z pochylnią.

 

Wejście do budynku – Duża Scena:

Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na widowni Teatru z psem przewodnikiem /psem asystentem.

Podjazd dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Platforma schodowa umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.

Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

Szatnie znajdują się na parterze budynku.

Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe.

 

SCENA MINIATURA

DOJŚCIE DO BUDYNKU

Scena Miniatura znajduję się za Głównym Gmachem Teatru na Placu Świętego Ducha 2.

WEJŚCIE DO BUDYNKU

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

Do budynku można wejść po schodach lub pochylni.

WIDOWNIA

Znajduje się na parterze. Miejsca dla osób na poruszających się wózku są ustalane podczas rezerwacji biletów w zależności od wystawianego spektaklu.

SZATNIA

Znajduje się na parterze naprzeciwko wejścia do budynku.

TOALETA

Znajduję się na parterze. Niestety nie jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku. Istnieje możliwość skorzystania z toalety w Gmachu Głównym.

 


 

MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI, Scena MOS, ul. Rajska 12

DOJAZD DO BUDYNKU

Budynek znajduje się na ul. Rajskiej 12, w odległości ok. 500 m od przystanku „Teatr Bagatela”. Idąc ulicą Karmelicką należy skręcić w pierwszą przecznicę w lewo, budynek jest po lewej stronie ulicy.

PARKING

Na ul. Rajskiej wyznaczone są 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m , 50 m , 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.

TOALETA/SZATNIA/WINDA

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową: posiada windę oraz szerokie przejścia między pomieszczeniami. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.

KASA BILETOWA

Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa. Wszystkie spektakle grane na sali widowiskowej są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami znajdują przed trybunami na poziomie 0, jednorazowo może pomieścić 10 osób poruszających się na wózkach.

Osoba z niepełnosprawnością może wejść na widownię z psem przewodnikiem/psem asystującym. Osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Dominika Feiglewicz, posługująca się Polskim Językiem Migowym.

kontakt: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl

tel./SMS: 603 235 231 (pn – pt: 9.00 – 16.00)

 


 

TEATR ŁAŹNIA NOWA

Dojazd do Teatru Łaźnia Nowa

Przystanek Struga – linie obsługiwane taborem niskopodłogowym przystosowanym dla osób z ograniczoną mobilnością: 73 (linia tramwajowa zastępcza), 123, 139, 142, 149, 163, 172, 193, 501, 642. Z przystanku do teatru droga prowadzi chodnikiem, miejscami lekko wyboista. Niewysokie krawężniki.

Osoby poruszające się na wózku mogą dostać się do budynku wejściem bocznym teatru, po rampie od strony ogrodu (za wejściem do Klubu Kombinator). Drzwi przy rampie są otwierane przez pracownika ochrony teatru. W celu kontaktu z ochroną prosimy o skorzystanie z domofonu przy wejściu głównym do teatru oraz – w miarę możliwości – o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widza (tel. 12 680 23 41, mail: bilety@laznianowa.pl).

Drzwi wejściowe pozbawione progów, ciągi komunikacyjne szerokie.

Szatnia znajduje się w podziemiach teatru – niedostosowana do potrzeb osób na wózkach. Brak podnośnika. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą pozostawić okrycia wierzchnie na poziomie 0 – prosimy o kontakt z obsługą widowni lub pracownikami kasy.

Kasa oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na poziomie 0.

Kontakt do Biura Obsługi Widza:

bilety@laznianowa.pl, tel. 12 680 23 41

 


 

BAL, ul. Ślusarska 9

Łatwe, szerokie wejścia bez progu do lokalu. Brak progów w środku. Sporo miejsca dla wózków inwalidzkich. Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych: nie ma progów, ani poręczy, jednak jest na tyle szeroka żeby pomieścić wózek inwalidzki.

Kontakt: tel. 734 411 733

 

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: