fbpx
Podczas naszego festiwalu dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnościami. Poniżej znajdują się informacje o dostępności lokalizacji, w których odbywa się festiwal.
  • CENTRUM KONGRESOWE ICE KRAKÓW

ICE Kraków posiada szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na parkingu podziemnym znajdują się odpowiednio oznaczone miejsca parkingowe. Można z niego dostać się bezpośrednio do foyer za pomocą wind prowadzących do foyer. Kolejne windy z systemem głośnomówiącym zlokalizowane są już w wewnątrz budynku. Pozwalają one na poruszanie się pomiędzy 4 poziomami foyer. Kolejny ciąg komunikacyjny znajduje się przy wejściu bocznym od strony Hotelu Park Inn – tam można skorzystać wind prowadzących bezpośrednio do sal na trzecim piętrze ICE Kraków. W Centrum zamontowane zostały bezprogowe drzwi, ułatwiające wjazd do budynku. Główne wejście do budynku od strony ulicy Barskiej obsługiwane jest przez dwoje drzwi obrotowych, jednak tuż obok nich, po prawej stronie, można znaleźć dodatkowe drzwi działające na fotokomórkę. Dodatkowo przy Centrum znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich.

W ICE Kraków na każdym poziomie znajdują się również toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

W wyposażeniu budynku znajdują się platformy pod wózki osób z niepełnosprawności, co zwiększa dostępność widowni poprzez przeznaczenie ww. osobom miejsc dedykowanych tylko dla nich.

Budynek jest dostępny architektonicznie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Dojazd jest w miarę dogodny, pobliskie skrzyżowanie posiada sygnalizację dźwiękową. Pracownicy na miejscu udzielają potrzebnych informacji, podczas wybranych wydarzeń świadczone są usługi asystenckie.

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Kontakt do koordynatorki dostępności:

Barbara Zając, barbara.zajac@biurofestiwalowe.pl

Tel./SMS: 604 483 402 lub 12 354 27 31

  • CRICOTEKA

Cricoteka jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Przestrzeń Cricoteki jest dostępna dla osób o utrudnionym poruszaniu się. Osobom poruszającym się na wózku najłatwiej dostać się do budynku z placu Cricoteki, na który można wjechać po niewielkiej rampie od strony Kładki Bernatka (obok schodów prowadzących do głównego wejścia) oraz szerszy, ale bardziej stromy podjazd przy Starym Budynku. Na klatce schodowej jest winda prowadząca do kas i szatni na poziomie -1, do sal wystawowych i sali edukacyjnej na poziomie 3, oraz do kawiarni na poziomie 4.

Dostanie się do budynku głównym wejściem jest możliwe schodami, które są wyposażone w podnośnik dla wózków. W razie potrzeby skorzystania z tego wejścia kontakt do ochrony: 12 442 77 70, wew. 100. Osoba poruszająca się na wózku może dostać się w ten sposób do obiektu z pomocą pracownika obiektu lub asystenta.

Do sali teatralnej znajdującej się w Starym Budynku najłatwiej dostać się wejściem do biur od strony ul. Nadwiślańskiej (prosimy o wcześniejszy kontakt do koordynatora dostępności). Istnieje też możliwość skorzystania z wewnętrznego podnośnika schodowego przy pomocy pracownika ochrony.

Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na wszystkich piętrach – na poziomie -1, na poziomie 0 obok sali teatralnej, na 3. piętrze obok sali edukacyjnej, na 4. piętrze w kawiarni.

W recepcji budynku istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kontakt do koordynatorki dostępności:

Olga Curzydło, curzydlo@cricoteka.pl

tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wew. 121

Szczegóły na temat sposobu dotarcia do budynku dla osób niewidomych:  Zobacz więcej

Więcej informacji na temat dostępności Cricoteki: Zobacz więcej

  • MOCAK

Budynek Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, szczególnie osób z niepełnosprawnością ruchową.

Już na etapie projektowania uwzględniono następujące udogodnienia:

– brak progów

– szerokie drzwi umożliwiające swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim

– dwie toalety w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jedna znajduje się w przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie 0 (męska), druga – dla mężczyzn i kobiet – w pobliżu kawiarni i MOCAK Bookstore

– windy umożliwiające dotarcie na dolny poziom ekspozycyjny (poziom -1) oraz do części administracyjnej Muzeum

– pochylnia na poziomie -1 prowadząca do jedynej niżej położonej sali ekspozycyjnej w MOCAK-u, tzw. sali basenowej

Ponadto osoby mające problemy z poruszaniem się mogą wypożyczyć wózek inwalidzki, znajdujący się w recepcji.

Kontakt do Działu Obsługi Widza:

recepcja@mocak.pl, tel. 12 263 40 00

  • TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta, ma charakter zabytkowy, wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

DOJAZD DO TEATRU, PARKING:

Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek „Teatr Słowackiego” autobusowy i tramwajowy znajduje się około 150 m od gmachu głównego.

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).

Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).

Rezerwację miejsca należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów

tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn.-pt. 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej już prosto do wejścia z pochylnią.

WEJŚCIE DO BUDYNKU – DUŻA SCENA:

Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na widowni Teatru z psem przewodnikiem /psem asystentem.

Podjazd dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Platforma schodowa umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.

Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

Szatnie znajdują się na parterze budynku.

Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe.

Kontakt do koordynatorów dostępności:

Piotr Szczerba

Izabela Kościelny

bilet@teatrwkrakowie.pl

tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn.-pt. 9.00-16.00)

SMS: 603 235 231 (pn.-pt. 9.00-16.00)

  • GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH

Winda jest wyposażona w przyciski brajlowskie. Brak progów i ograniczeń. Dodatkowa szatnia dla osób z dysfunkcją ruchu – wyposażona m.in. w skrytki bagażowe.

Przy kawiarni i tarasie toaleta w pełni dostosowana do potrzeb osób o różnych typach niepełnosprawności. Uchwyty i przyciski są wygodne także dla osób ze spastycznością rąk. Przy toalecie znajdują się mobilne aluminiowe rampy, rozkładane w razie potrzeby.

Oddział jest wyposażony w defibrylator.

Kontakt do pełnomocnika dyrektora ds. osób z niepełnosprawnościami:

Iwona Parzyńska, iparzynska@mnk.pl, tel./SMS: 12 433 56 22

  • AULA COLLEGIUM NOVUM UJ

Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się z boku budynku od strony ul. Gołębiej

W budynku znajduje się wind, która prowadzi na każda kondygnację. W budynku na każdym poziomie znajdują się również toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

  • TEATR ŁAŹNIA NOWA

Dojazd do Teatru Łaźnia Nowa

Przystanek Struga – linie obsługiwane taborem niskopodłogowym przystosowanym dla osób z ograniczoną mobilnością: 73 (linia tramwajowa zastępcza), 123, 139, 142, 149, 163, 172, 193, 501, 642. Z przystanku do teatru droga prowadzi chodnikiem, miejscami lekko wyboista. Niewysokie krawężniki.

Osoby poruszające się na wózku mogą dostać się do budynku wejściem bocznym teatru, po rampie od strony ogrodu (za wejściem do Klubu Kombinator). Drzwi przy rampie są otwierane przez pracownika ochrony teatru. W celu kontaktu z ochroną prosimy o skorzystanie z domofonu przy wejściu głównym do teatru oraz – w miarę możliwości – o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widza (tel. 12 680 23 41, mail: bilety@laznianowa.pl).

Drzwi wejściowe pozbawione progów, ciągi komunikacyjne szerokie.

Szatnia znajduje się w podziemiach teatru – niedostosowana do potrzeb osób na wózkach. Brak podnośnika. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą pozostawić okrycia wierzchnie na poziomie 0 – prosimy o kontakt z obsługą widowni lub pracownikami kasy.

Kasa oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na poziomie 0.

Kontakt do Biura Obsługi Widza:

bilety@laznianowa.pl, tel. 12 680 23 41

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: