fbpx

Vincenzo Capezzuto, tancerz i śpiewak o międzynarodowej sławie, rozpoczął swoją karierę artystyczną jako tancerz w Teatro San Carlo w Neapolu, gdzie szybko został solistą. Występował z wieloma zespołami z całego świata, m.in. English National Ballet, Ballet Argentino & Julio Bocca i Aterballetto Maura Bigonzettiego. Interpretował układy najważniejszych choreografów XIX i XX wieku, takich jak George Balanchine, August Bournonville, Marius Petipa, William Forsythe, Mauro Bigonzetti, Alvin Ailey, Roland Petit i in.

Laureat licznych prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Positano Premia la Danza Léonide Massine oraz nagrody TOYP za szerzenie sztuki w świecie. Podczas międzynarodowych gali baletowych występował z takimi gwiazdami, jak Alessandra Ferri, Maximiliano Guerra, Manuel Legris, Julio Bocca, Roberto Bolle.

Jednocześnie Vincenzo Capezzuto rozwijał swoją karierę śpiewaka, współpracując z zespołami L’Arpeggiata prowadzonym przez Christinę Pluhar – wspólnie nagrali pięć albumów dla wytwórni Virgin Classics/Erato –Accordone oraz EUBO (European Union Baroque Orchestra). Ponadto znana amerykańska pisarka Donna Leon, mieszkająca od lat we Włoszech, zaprosiła go jako solistę do swojego projektu Gondola (książka i CD), w którym artysta śpiewa XVIII-wieczne arie weneckie z towarzyszeniem zespołu muzyki dawnej il pomo d’oro pod dyrekcją Riccardo Minasiego i ze specjalnym udziałem Cecilii Bartoli. Na zaproszenie Pavla Vernikova Capezzuto wykonał arie Bacha, Schuberta i Vivaldiego wraz z zespołem instrumentalnym złożonym z takich wirtuozów, jak Luigi Piovano, Alberto Bocini, Mari Kodama, José-Daniel Castellon, Alexandar Tosic, Thierry Debons. Wraz z Krzysztofem Meiningerem i Poland Baroque Orchestra Capezzuto wystąpił w projekcie Vivaldissimo z utworami Vivaldiego i Piazzolli.

Obdarzony głosem, który wymyka się wszelkim klasyfikacjom ze względu na swoje niezwykłe brzmienie, skalę i wszechstronność w dostosowaniu do różnych muzycznych stylów Vincenzo Capezzuto śpiewał w nowojorskiej Carnegie Hall, Wigmore Hall w Londynie, Symfonii Rzymskiej, na BBC Proms w Londynie, w Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Melbourne Recital Center, na Ravenna Festival i International Winter Festival w Soczi, podczas Quincena Musical w San Sebastián, Hong Kong Music Festival, Shanghai Music Festival i wielu innych.

W 2011 roku wraz z Claudiem Borgiannim założył Soqquadro Italiano, obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów na międzynarodowej scenie muzycznej.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: