fbpx

Piotr Buszewski zadebiutował w USA w 2018 roku w Pigmalionie Donizettiego na scenie New York City Opera. Niedługo później można było usłyszeć go jako Księcia w Rigoletcie podczas festiwalu w Wolf Trap, Leandra w Lekarzu mimo woli w Bostonie, Tybalta w Romeo i Julii w Cincinnati Opera oraz w Te Deum Berlioza wystawionym przez Memphis Symphony. Jego nadchodzące angaże obejmują udział w nowej produkcji Napoju miłosnego w reżyserii Rolanda Villazóna dla Oper Leipzig, w Rigoletcie dla Florida Grand Opera oraz w Il cappello di paglia di Firenze dla Oper Graz. Wcieli się także w Rinuccia w Giannim Schicchim (San Diego Opera) i w Camille’a de Rossillona w Wesołej wdówce (Hong Kong).

Piotr jest obecnie rezydentem Academy of Vocal Arts w Filadelfii, gdzie zabłysnął znakomitym występem w roli Edgarda w Łucji z Lammermoor. W bieżącym sezonie zaśpiewa także partię Romea w Romeo i Julii, Księcia w Rusałce oraz Ferranda w Così fan tutte. Latem 2017 roku wystąpił m.in. jako Ernesto w Don Pasquale w Brevard Music Center i Rinuccio w Giannim Schicchim podczas Trentino Music Festival.

Piotr Buszewski rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, by następnie kontynuować edukację u Roberta C. White’a w Juilliard School of Music oraz w rzymskiej Accademia Nazionale di Santa Cecilia pod kuratelą Renaty Scotto.

W roku 2019 artysta zwyciężył w Konkursie im. Lorena L. Zachary’ego, zdobył trzy nagrody w Konkursie Moniuszkowskim (w tym nagrodę publiczności), a także był finalistą przesłuchań w Metropolitan Opera National. Wcześniej na swoim koncie miał już m.in. trzecią nagrodę Zinka Milanov International Competition for Young Opera Singers oraz nagrodę specjalną International Otto Edelmann Singing Competition. W 2015 roku sięgnął po drigą nagrodę podczas konkursów Marcella Sembrich International Voice Competition i Hal Leonard Vocal Competition. Uczestniczył ponadto w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Renatę Scotto, Deborah Voigt, Tita Capobianco i Christophera Macatsonsa. Jest studentem Billa Schumana.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: