fbpx

Pablo Bemsch rozpoczął edukację muzyczną od gry na skrzypcach, później poświęcił się zaś nauce śpiewu w Conservatorio della Svizzera Italiana i Musikhochschule w Stuttgarcie, gdzie jego nauczycielami byli m.in. Monica Trini, Francisco Araiza, Michael Rhodes, Silvana Bazzoni Bartoli i Bruno Pola. W tym czasie otrzymał prestiżowe stypendia od Fundacji Lyra i rodzinnej Fundacji Vontobel.

W 2009 roku Bemsch został członkiem zespołu Zurich Opera Studio, a we wrześniu 2011 roku dołączył do programu dla młodych artystów w Royal Opera House w londyńskim Covent Garden. Zadebiutował na scenie Royal Opera jako Cassio w Otellu podczas jubileuszowej gali Plácida Domingo. Później wykonywał też m.in. role Mosera w Śpiewakach norymberskich, Borsy w Rigoletcie, Hrabiego Lermy w Don Carlosie, Mozarta w Mozarcie i Salierim czy Tyberka w Portrecie Manon.

Jako Cassio wystąpił także z Hallé Orchestra na zaproszenie sir Marka Eldera. Ponadto wcielił się w role: Alfreda w Zemście nietoperza wykonanej z Philharmonia Orchestra, Rodolfa w Cyganerii dla Nevill Holt Opera, Edgarda w Łucji z Lammermoor i Alfreda w Traviacie dla Winslow Hall Opera oraz Romea w Romeo i Julii i Fernanda w Faworycie dla Teatro San Martin w argentyńskim Tucumán.

Do jego najciekawszych ról w ostatnich sezonach należą: Tytus w Łaskawości Tytusa (Teatro San Martín), Rinuccio w Giannim Schicchim (Las Palmas de Gran Canaria), Faust w Mefistofelesie (Londyn) czy ponownie Cassio w Otellu (Teatro Argentino de La Plata). Współpracował z takimi dyrygentami, jak John Eliot Gardiner, Antonio Pappano, Daniel Oren, Marco Armiliato, Christophe Rousset czy Massimo Zanetti.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: