fbpx

Urodzony w 1988 roku w Tarnowie, studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego. Od ósmego roku życia związany z tarnowskim katedralnym chórem Pueri Cantores Tarnoviensis pod kierownictwem ks. prof. Andrzeja Zająca.

Przez trzy lata był członkiem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych jako aktor, scenarzysta i współautor muzyki do kilkunastu autorskich spektakli dla dzieci i młodzieży. Jeden z pomysłodawców powstania zespołu męskiego Concentus skupiającego się na wykonawstwie chorału gregoriańskiego, polifonii renesansowych, muzyki wczesnego baroku, ale także utworów z pogranicza muzyki rozrywkowej (dwudziestolecie międzywojenne). Ważne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje kameralistyka, w szczególności twórczość Franza Schuberta oraz innych kompozytorów okresu romantyzmu.

Podczas studiów zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Śnie nocy letniej Brittena jako Spock. W 2014 roku zaśpiewał na Festiwalu Teatralnym w Miszkolcu (Węgry) w operze tego samego kompozytora – Gwałcie na Lukrecji. W tym samym roku został zaproszony do współpracy w „Projekcie P” w TWON, gdzie brał udział w operze Zwycięstwo nad słońcem w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. W 2015 roku w ramach Malta Festival Poznań wziął udział w realizacji opery Pawła Mykietyna Czarodziejska Góra w reżyserii Andrzeja Chyry.

Od 2017 roku aktor Komuny Warszawa – jednego z czołowych teatrów offowych w Polsce. Zagrał ponad 60 razy w wielokrotnie nagradzanym i wyróżnianym spektaklu Cezary idzie na wojnę, występując m.in. w Nowym Jorku, Santiago de Chile, Hanowerze, Monachium, Podgoricy, Sarajewie, Ostrawie, Edynburgu, Gdyni (Open’er Festiwal) i Krakowie (Boska Komedia).

Na stałe współpracuje z czołowymi europejskimi zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki barokowej: Collegium 1704, Capella Cracoviensis czy Le Poème Harmonique. Jako solista oraz kameralista brał udział w wielu festiwalach muzycznych jak i teatralnych, takich jak: Misteria Paschalia, Opera Rara, Sacrum Profanum, Malta Festival, Festival de La Chaise-Dieu, Festival d’Automne à Paris, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Fringe Festival, Bregenzer Festspiele i wielu innych.

Laureat krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych, zdobywca m.in. I miejsca i wyróżnienia podczas X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie, I miejsca i wyróżnienia dla najlepszego głosu basowego podczas III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Ueckermünde (Niemcy) oraz wyróżnienia na XIV Konkursie „W kręgach muzyki słowiańskiej” w Katowicach.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: