fbpx

Francuska sopranistka Marion Grange jest absolwentką Haute école de musique de Genève, gdzie studiowała w klasie Marcina Habeli, należała także do podopiecznych Centre national d’insertion professionnelle des artistes lyriques. Kształciła się również u takich artystów, jak Teresa Berganza, Evelyn Brunner, Regina Werner, Yvonne Minton, François Le Roux, Rie Hamada, Pierre Mervant czy Alain Garichot. Jest ponadto posiadaczką dyplomów studiów muzykologicznych, gry na wiolonczeli i dyrygentury chóralnej. Może pochwalić się licznymi międzynarodowymi wyróżnieniami, m.in. Grand Prix Paul Derenne podczas Concours International de Mélodie Française w Tuluzie w 2013 roku (w duecie z Ambroise’em de Rancourtem, nagrodzonym jako najlepszy pianista) i nagrodą za najlepszą interpretację przyznaną podczas Armel Wettbewerb w Budapeszcie w 2014 roku (rola Zuzanny w produkcji Christiana Henkinga Figaro¿ z zespołem Theater Orchester Biel Solothurn).

Ten ostatni sukces otworzył Marion Grange drzwi do międzynarodowej kariery, podobnie jak udział w konkursie wokalnym organizowanym przez Hugo-Wolf-Akademie oraz wykonanie partii w Psalmie 42 Mendelssohna z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej São Paulo.

W produkcjach operowych można ją było podziwiać w Opéra de Lausanne jako Duszka Piaskowego i Duszka Rosy w Jasiu i Małgosi Humperdincka oraz Pierwszą Damę w Czarodziejskim flecie Mozarta; wzięła ponadto udział w produkcjach Grand Théâtre de Genève (Le devin du village Rousseau), Opéra de Toulon (Echo w Ariadnie na Naxos Richarda Straussa w reżyserii Mireille Larroche), a także jako Marię Reiner (Dźwięki muzyki w Udine), Sylvabelle (Im weissen Rössl Benatzky’ego), Fulvie (Le Gladiateur Debussy’ego), Ernestine i Catherine (Pomme d’Api et Monsieur Choufleuri restera chez lui Offenbacha w Opéra de chambre de Genève). Na scenie Theater Orchester Biel Solothurn śpiewała partie Zuzanny w Figaro¿, Isolier w Le comte Ory, Sophie Scholl w Weisse Rose i Sifare w Mitrydatesie, królu Pontu.

 

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: