fbpx

Łukasz Klimczak, baryton, jest absolwentem Guildhall School of Music and Drama w Londynie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył w klasie prof. Bogdana Makala. Był członkiem Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest zwycięzcą I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. I. Godina na Słowacji (2013) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu „Muzyka bez Granic” na Litwie (2012).

W 2017 roku artysta zadebiutował w Operze Śląskiej jako Merkucjo w Romeo i Julii oraz w Operze Wrocławskiej jako Maksymilian w Kandydzie. W 2018 roku został ponownie zaproszony do Opery Śląskiej do wykonania ról Narda w Rzekomej ogrodniczce i Schaunarda w Cyganerii, jak również do Opery Wrocławskiej do roli Bardosa w Krakowiakach i Góralach. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, z którą podczas dwóch edycji Festiwalu Opera Rara wykonał role Marszałka w Halce (wersja wileńska) Moniuszki oraz Plutona w Hipolicie i Arycji Rameau.

Łukasz Klimczak bierze udział w międzynarodowym projekcie Orfeo & Majnun Adwana, Moody’ego i Van Der Harsta, kreuje tam postać tytułową – Orfeusza. W tej partii wystąpił już w La Monnaie w Brukseli oraz na festiwalach w Aix-en-Provence i Valletcie.

W sezonie 2018/2019 artysta zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w pierwszej polskiej prezentacji opery Billy Budd Brittena (postać Pierwszego Oficera) oraz w roli Janusza w premierowej produkcji Halki (wersja wileńska). Jego angaże w sezonie 2019/2020 to między innymi powrót do roli Janusza w Halce w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, jak również debiut w roli Silvia w Pajacach Leoncavalla na deskach Opery Nova w Bydgoszczy.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: