fbpx

Amerykański bas Kenneth Kellogg urodził się i wychował w Waszyngtonie. Naukę śpiewu rozpoczął w Duke Ellington School of the Performing and Visual Arts jako uczeń sztuk wokalnych i wizualnych. Posiada dyplom ukończenia Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Ohio. Kontynuował naukę w Academy of Vocal Arts i Wolf Trap Opera. Jest absolwentem Adler Fellowship w San Francisco Opera oraz Domingo-Caftriz Emerging Artist Program w Washington National Opera.

Kellogg rozpoczął sezon 2019/2020 w Europie powrotem do Opery w Oviedo w roli Hrabiego Ribbinga w Balu maskowym Verdiego. W Krakowie wykona wraz z Capellą Cracoviensis partie Ulderica i Zenovita w Sigismondo Rossiniego na Festiwalu Opera Rara. Następnie w Washington National Opera oraz Lyric Opera of Chicago ponownie wcieli się w postać Ojca we współczesnej operze Blue stworzonej przez Jeanine Tesori i Tazewella Thompsona. Premiera podczas ubiegłorocznego Glimmerglass Festival spotkała się z dużym uznaniem publiczności i krytyków. Także w Waszyngtonie Kellogg zadebiutował jako Crown w Porgy and Bess oraz dołączył do Ridgefield Symphony Orchestra, by zaśpiewać w Obama Song Cycle w ramach Charles Ives Concert Series.

Do innych ról artysty należą Hrabia Monterone w najnowszej inscenizacji Rigoletta w Minnesota Opera oraz Sam Bakewell w operze The Summer King wystawionej przez Michigan Opera Theatre, a mającej swoją światową premierę w Pittsburgh Opera. Po powrocie do Washington National Opera wcielił się w postać Ojca Palmera w Silent Night, a także zaśpiewał partię Ashby’ego w Dziewczynie z Zachodu w Maryland Opera. Oprócz tego zagrał jako Mefistofeles w Fauście w Operze w Lozannie i Operze w Oviedo, Zuniga w Carmen w PORTopera i Młody Emile w operze Champion w Opera Parallele. Partię Sarastra w Czarodziejskim flecie wykonał w Operze w Lozannie, Virginia Opera i Opera Memphis. W Annapolis Opera wystąpił jako Don Alfonso w Così fan tutte. Jego kolejne angaże to Leporello i Komandor w Don Giovannim , Ramfis i Il Re w Aidzie, Colline w Cyganerii, Król w Ariodantem, Osmin w Uprowadzeniu z seraju, Sparafucile w Rigoletcie, Fasolt w Złocie Renu.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: