fbpx

Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury (2004/2005, 2005/2006, 2006/2007), Miasta Krakowa (Stypendium Twórcze, 2009) oraz programu „Młoda Polska” (2009). Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie (klasa śpiewu prof. Agnieszki Monasterskiej) i studia podyplomowe w Guildhall School of Music & Drama w Londynie (oba dyplomy z wyróżnieniem). Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Helenę Łazarską, Teresę Żylis-Garę, Paula Esswooda, Barbarę Schlick, Petera Kooija.

Artystka jest laureatką I nagrody międzynarodowych konkursów: Bach Singer’s Prize w Londynie (2008) oraz im. Thelmy King (2009). Laureatka III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011). Otrzymała nagrodę Fundacji Christa Bach-Marschall na Międzynarodowym Konkursie im. J.S. Bacha w Lipsku (2008), Nagrodę im. Juricy Muraia za najlepszą interpretację podczas 39. Varaždin Baroque Evenings (Chorwacja, 2009), a także liczne wyróżnienia, m.in. na Mozartowskim Konkursie Wokalnym w Londynie (2008).

Współpracuje z zespołem The Musicke Companye, z którym dała szereg koncertów w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku występuje także z zespołem Capella Cracoviensis, z którym koncertowała m.in. w Kazachstanie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Finlandii, Chorwacji, Włoszech, na Ukrainie i Białorusi.

Występowała z takimi dyrygentami, jak Marc Minkowski, Andrew Parrott, Ottavio Dantone, Jordi Savall, Claudio Cavina, Ralf Sochaczewsky, Anthony Ford, Paul Esswood, Andreas Spering, Alexander Liebreich oraz Wiesław Delimat, Jan Tomasz Adamus czy Stanisław Krawczyński.

Koncertowała między innymi na festiwalach Opera Rara, Misteria Paschalia, Chichester Festivities, La Folia (Szwajcaria), Festival de Cannes, Bachfest w Lipsku, Bachfest organizowanym przez London Bach Society w Londynie i in. Wielokrotnie występowała na w cyklu koncertów i na festiwalu Opera Rara m.in. w Alcinie Handla, którą poprowadził Marc Minkowski z towarzyszeniem orkiestry Les Musiciens du Louvre-Grenoble, co zaowocowało zaproszeniem na tournée po Hiszpanii, Francji i Niemczech z Bachowską Pasją wg św. Mateusza.

W 2015 roku wystąpiła m.in. na koncercie w Wersalu wraz z Jordim Savallem oraz w cyklu Opera Rara w Koronacji Poppei Purcella pod batutą Claudia Caviny z zespołem La Venexiana. Na zakończenie sezonu koncertowego NOSPR 2015/2016 zaśpiewała w partii Zerliny z opery Don Giovanni Mozarta pod batutą Alexandra Liebreicha.

Prócz działalności artystycznej Jolanta Pawlikowska zajmuje się także dydaktyką – jest doktorem sztuki na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: