fbpx

Bas-baryton, absolwent wydziału wokalnego PSM II st. we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta. Obecnie wykładowca na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Laureat I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie, II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, III nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie, Nagrody Wydziału Kultury na Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni F. Chopina i R. Schumanna we Wrocławiu, finalista I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju. Uczestniczył w kursach wokalnych w Dusznikach Zdroju, kursie interpretacji muzyki kantatowej i oratoryjnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, a także w kursach mistrzowskich prof. Teresy Żylis-Gara, Eytana Pessena, Andrzeja Dobbera, prof. Anita Garančy, prof. Valery’ego Buymistra, prof. Sabiny Martinaitytė i prof. Zdzisława Krzywickiego. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w ramach European Network of Opera Academies w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Występował na scenach w Kieler Schloss, Teatro Comunale di Imola lo Stignani, Salle Pleyel, filharmonii we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie, Częstochowie i Kaliszu, w ramach festiwalu BBC Proms w Royal Albert Hall w Londynie, Schleswig-Holstein Musik Festiwal w Kilonii, Ohrid Summer Festival i Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, w Teatrze Wielkim w Warszawie, Poznaniu, na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, festiwali Opera Rara w Krakowie, Muzyka w Starym Krakowie, Muzyka w Starym Lwowie, Leo Festiwalu we Wrocławiu oraz Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju.

Współpracował z Paulem McCreeshem, Giancarlem Guerrero, Łukaszem Borowiczem, Amosem Talmonem, Rubenem Silvą, Tadeuszem Wojciechowskim, Benjaminem Baylem, Stanisławem Gałońskim, Jerzym Salwarowskim, Agnieszką Franków-Żelazny, Janem Tomaszem Adamusem, Włodzimierzem Szymańskim, Przemysławem Stanisławskim, Robertem Skolmowskim, Ernstem Kovacicem. Od samego początku powstania współtworzył zespół Collegium Zieleński, z którym nagrał Offertoria i Communiones (Opera Omnia) Mikołaja Zieleńskiego (nagrodzone Złotym Orfeuszem francuskiej Académie du disque lyrique i Fryderykiem w kategorii muzyka dawna). Współpracuje z zespołami Capella Cracoviensis, Capella Viridimontana, Wrocław Baroque Ensemble (Fryderyk 2018), a także Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Chórem Narodowego Forum Muzyki, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą oraz brał udział w nagraniu Grande Messe des Morts Berlioza, oratorium Mendelssohna-Bartholdy’ego Eliasz (nagroda Diapason d’or de l’année), War Requiem Brittena (nagroda „BBC Music Magazine” w kategorii muzyka chóralna roku oraz Fryderyk 2017 w kategorii muzyka klasyczna za płytę z programem a cappella). Od 2018 roku jest członkiem i kierownikiem artystycznym Wrocławskiego Oktetu Męskiego, z którym prezentuje muzykę chóralną-ensemblową a cappella.

Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak i również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: