fbpx

Nigeryjsko-amerykańska sopranistka Francesca Chiejina studiowała na Uniwersytecie Michigan u Marthy Sheil i Jamesa Patersona, a także u Sue McCulloch w Guildhall School of Music and Drama. Jest absolwentką Jette Parker Young Artist Programme w Royal Opera House w Covent Garden, gdzie zagrała m.in. role Hrabiny Ceprano w Rigoletcie, Damy Dworu w Makbecie, jak również partie Głosu z nieba w Don Carlosie czy Inez w Trubadurze. Zaśpiewała też partie Micaëli w Carmen w Wilton’s Music Hall, Melanto i Amora w Powrocie Ulissesa do ojczyzny, Ifigenii w Oreste, Antonii w Opowieściach Hoffmanna, Gianetty w Napoju miłosnym i Arbate w Mitrydatesie, królu Pontu. Wystąpiła w solowych partiach sopranu w III Symfonii Góreckiego podczas światowej premiery nowego dzieła słynnej choreografki Crystal Pite.

W sezonie 2019/2020 wystąpi wraz z Capellą Cracoviensis oraz zadebiutuje na Longborough Festival Opera. Zaśpiewa również jako Panna Jessel w The Turn of the Screw w Wilton’s Music Hall.

W sezonie 2018/2019 wcieliła się w rolę Clary w Porgy and Bess w Grange Park Opera. W tym samym tytule zaśpiewała również jako Serena razem z Montreal Symphony Orchestra. Inne jej angaże to m.in. udział w wykonaniu Serenade to Music podczas Last Night of the BBC Proms, w scenach Cio-Cio-San z Madamy Butterfly w Guildhall School of Music and Drama, a także jako Pamina w Czarodziejskim flecie, Berta w Cyruliku sewilskim, Hrabina w scenach z Wesela Figara i Alicja w scenach z Falstaffa (cztery ostatnie na Uniwersytecie Michigan).

Chiejina uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Martina Katza, Kamala Khana, Giannę Rolandi, Joyce DiDonato, Brigitte Fassbaender, Edith Wiens i Felicity Lott. Artystka znalazła się w finale Glyndebourne Opera Cup 2018, finale Kathleen Ferrier Awards 2017 i w półfinale National Mozart Competition. Zdobyła Guildhall School of Music and Drama English Song Prize, Guildhall School of Music and Drama Aria Prize, a także drugą nagrodę w Classical Singer Competition. Jest beneficjentką stypendiów im. Davida Loveday’a, Marianne Falke, Maurice’a H. i Evangeline L. Dumesnilów, Willisa Pattersona, a także George Shirley Voice Scholarship.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: