fbpx

Adriana Kučerová jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bratysławie i Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon. Wkrótce po zakończeniu nauki otrzymała pierwszą nagrodę, a także nagrodę publiczności podczas International Hans Gabor Belvedere Singing Competition. Była stypendystką Calouste Gulbenkian Foundation.

Te sukcesy zapewniły jej zaproszenia na sceny wielu słynnych teatrów operowych i międzynarodowych festiwali, m.in. Teatro alla Scala w Mediolanie, Opera Państwowa w Monachium i Wiedniu, Staatsoper Berlin, Opéra de la Bastille Paris, Santa Cecilia Opera Studio w Rzymie, Teatro dell’Opera di Roma, Maggio Musicale Fiorentino, Teatro Carlo Felice, New Israeli Opera Tel Aviv, Theater an der Wien, Houston Grand Opera, Dallas Opera, Théâtre du Capitole de Toulouse, English Touring Opera, Salzburg Mozart Weeks, festiwale w Glyndebourne, Salzburgu i Rawennie oraz BBC Proms.

Sopranistka odniosła wielki sukces dzięki głównej roli w Przygodach Lisiczki Chytruski w Operze Państwowej w Hamburgu, a także dzięki występom w Staatsoper Wien jako Adina w Napoju miłosnym u boku Juana Diego Flóreza i jako Rozyna w Cyruliku sewilskim. Zaśpiewała również w Napoju miłosnym w Teatro Colón w Buenos Aires oraz podczas wielu koncertów w Europie razem z Jeanen-Christophe’em Spinosim i Ensemble Matheus.

Współpracowała z tak słynnymi dyrygentami, jak Riccardo Muti, Ivor Bolton, Daniel Barenboim, Gustavo Dudamel, Christoph Eschenbach, Vladimir Jurowski, Nikolaus Harnoncourt, Kent Nagano, Jean-Christophe Spinosi oraz Kazushi Ono.

Ostatnio świętowała sukcesy, wcielając się w rolę Julii w Romeo i Julii w Tasmanii oraz Zuzanny w Weselu Figara w Semperoper w Dreźnie.

Wydarzenia z wybranym artystą:

Organizatorzy:

Wpisz szukaną frazę: