social media

Newsletter

Chcesz wiedzieć co ciekawego dzieje się na naszym festiwalu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Działamy z poszanowaniem zapisów Konstytucji RP oraz RODO

NEWSLETTER_SUCCESS

Michał Biel

Pianista i korepetytor związany z Juilliard School w Nowym Jorku. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych, m.in. II nagrody XI Międzynarodowego Konkursu Pieśni im. Hugona Wolfa w Stuttgarcie (2018), nagrody dla wyróżniającego się młodego pianisty na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2016), nagrody dla najlepszego młodego akompaniatora na Le Grand Prix de l’Opéra w Bukareszcie (2015), nagród za wyróżniający akompaniament na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach (2013, 2015), I nagrody w kategorii duetów fortepianowych na XXIII Roma International Piano Competition w Rzymie, II nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. Franza Schuberta w Jeseníku (2011).

Jako pianista i korepetytor uczestniczył m.in. w Internationale Meistersinger Akademie w Neumarkt (2016, 2017, 2018), The Song Continues w Carnegie Hall (2016), XXXI Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (2013) oraz Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans (2013). Pracował jako pianista i klawesynista przy „Don Giovannim” w koprodukcji Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Uniwersytetu Louisville. Od 2013 roku uczestniczy w warsztatach Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie pracował m.in. z Izabelą Kłosińską, Rudolfem Piernayem, Neilem Shicoffem, Richardem Crossem, Brendą Hurley, Eytanem Pessenem, Olgą Pasiecznik i Matthiasem Rexrothem. Stypendysta Marc and Eva Stern Fellowship na festiwalu SongFest w Los Angeles, Jerome L. Greene Foundation w Juilliard School, a także fundacji Royaumont, dzięki której odbywa rezydencję w Académie de la mélodie et du lied.

W 2014 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Grzegorza Biegasa. W latach 2015-2017 studiował w Juilliard School na kierunku Collaborative Piano. Podczas studiów pracował m.in. z Brianem Zegerem, Margo Garrett, Jonathanem Feldmanem i J.J. Penną.