social media

Newsletter

Chcesz wiedzieć co ciekawego dzieje się na naszym festiwalu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Działamy z poszanowaniem zapisów Konstytucji RP oraz RODO

NEWSLETTER_SUCCESS

Le Concert de l’Hostel Dieu

Le Concert de l'Hostel Dieu to orkiestra grająca na instrumentach historycznych, prezentująca się rocznie w około sześćdziesięciu koncertach, których program koncentruje się głównie na dziełach XVIII-wiecznego baroku.

Zespół jest często zapraszany do udziału w międzynarodowych festiwalach oraz na liczne sceny koncertowe. Jego wykonania charakteryzują się nowoczesnym, dynamicznym podejściem do muzyki barokowej – wiele z nich angażuje także artystów innych dyscyplin, współtworząc innowacyjne formy sceniczne oraz konfrontując niepisane tradycje z „klasycznym” repertuarem. Krótko mówiąc, artystyczne wybory orkiestry prowadzą do wyrazistych i oryginalnych efektów.

W 2017 roku Le Concert de l'Hostel Dieu świętuje 25-lecie swojego istnienia. Orkiestra po raz pierwszy wyruszyła w tournée po Chinach i Singapurze, zrealizowała także trzy nowe nagrania.

Projekty zespołu Le Concert de l’Hostel Dieu są finansowane ze środków Regionalnej Dyrekcji Projektów Kulturalnych DRAC Rhône-Alpes, Rady Regionu Auvergne-Rhône-Alpes, Rady Miejskiej Lyonu oraz stowarzyszeń ochrony praw artystów i muzyków ADAMI i SPEDIDAM.