social media

Newsletter

Chcesz wiedzieć co ciekawego dzieje się na naszym festiwalu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Działamy z poszanowaniem zapisów Konstytucji RP oraz RODO

NEWSLETTER_SUCCESS

Francisca Skoogh

Francisca Skoogh zadebiutowała w wieku 13 lat, występując z Helsingborg Symphony Orchestra; od tamtej pory pozostaje jedną z najlepszych szwedzkich koncertujących pianistek. Jest laureatką Premier Prix w dziedzinie kameralistyki i fortepianu (wyróżnienia otrzymała w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu), otrzymała także dyplom solisty Royal Danish Music Conservatoire. Francisca została również nagrodzona jako solistka przez Royal Swedish Academy of Music, a także podczas Michelangeli Competition we Włoszech (II nagroda).

Nagrania Franciski, obecne także w serwisach Spotify i YouTube, otrzymują entuzjastyczne recenzje.

Francisca Skoogh jest częstym gościem szwedzkich i międzynarodowych festiwali, zaś jako solistka regularnie występuje z kilkoma szwedzkimi orkiestrami, pracując z takimi dyrygentami, jak: Okko Kamu, Heinz Wallberg, Susanna Mälkki, Gianandrea Noseda i Pinchas Steinberg. W ostatnich latach współpracowała z dyrygentem Leifem Segerstamem w związku z wykonaniami koncertów Brahmsa, Beethovena i Rachmaninowa. Wiosną 2018 roku, podczas tournée z Segerstamem i Norrköping Symphony Orchestra, pianistka grać będzie III Koncert Rachmaninowa.

Francisca występuje z czołówką szwedzkich muzyków, w tym dokonuje prawykonań dzieł współczesnych twórców. Stale współpracuje m.in. z kompozytorem Staffanem Stormem i śpiewaczką Anną Larsson.

Obecnie Francisca jest słuchaczką studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej w Malmö (wydział Uniwersytetu w Lund). Jej badania skupiają się na roli pianisty na scenie i komunikacji między artystą a słuchaczami.

Od roku 2008 Francisca Skoogh pracuje także jako psycholog kliniczny. Swoją wiedzą psychologiczną oraz doświadczeniami psychologa i artystki dzieli się również ze słuchaczami kursów i wykładów, takich jak „The Performing Human Being” [Występująca istota ludzka].