social media

Newsletter

Chcesz wiedzieć co ciekawego dzieje się na naszym festiwalu? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Działamy z poszanowaniem zapisów Konstytucji RP oraz RODO

NEWSLETTER_SUCCESS

Zmiana składu wykonawczego koncertu 21 stycznia

Uprzejmie informujemy, że skład wykonawczy koncertu La descente d’Orphée aux Enfers, który odbędzie 21 stycznia 2018 o godz. 18.00 w Teatrze im. J. Słowackiego (pl. Świętego Ducha 1) ulega zmianie.

Orkiestra - Le Concert de l’Hostel Dieu
Dyrygent - Franck-Emmanuel Comte

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na ten koncert mogą zwrócić bilet w miejscu jego zakupu, zgodnie z regulaminem:

  • w przypadku zakupu biletów w punktach InfoKraków – koszty zostaną zwrócone w punkcie, w którym została dokonana płatność (zgodnie z formą płatności: gotówka, karta). Jeżeli płatność dokonana została przelewem, prosimy o kontakt: rezerwacje@biurofestiwalowe.pl
  • w przypadku zakupu poprzez portal Eventim – prosimy o odesłanie biletów i paragonu wraz z wypełnionym formularzem zwrotu dostępnym tutaj. Przepraszamy za powstałe niedogodności.


Poznajcie bliżej nowych wykonawców:

Le Concert de l'Hostel Dieu to orkiestra grająca na instrumentach historycznych, prezentująca się rocznie w około sześćdziesięciu koncertach, których program koncentruje się głównie na dziełach XVIII-wiecznego baroku.

Zespół jest często zapraszany do udziału w międzynarodowych festiwalach oraz na liczne sceny koncertowe. Jego wykonania charakteryzują się nowoczesnym, dynamicznym podejściem do muzyki barokowej – wiele z nich angażuje także artystów innych dyscyplin, współtworząc innowacyjne formy sceniczne oraz konfrontując niepisane tradycje z „klasycznym” repertuarem. Krótko mówiąc, artystyczne wybory orkiestry prowadzą do wyrazistych i oryginalnych efektów.

W 2017 roku Le Concert de l'Hostel Dieu świętuje 25-lecie swojego istnienia. Orkiestra po raz pierwszy wyruszyła w tournée po Chinach i Singapurze, zrealizowała także trzy nowe nagrania.
Projekty zespołu Le Concert de l’Hostel Dieu są finansowane ze środków Regionalnej Dyrekcji Projektów Kulturalnych DRAC Rhône-Alpes, Rady Regionu Auvergne-Rhône-Alpes, Rady Miejskiej Lyonu oraz stowarzyszeń ochrony praw artystów i muzyków ADAMI i SPEDIDAM.

Franck-Emmanuel Comte

Po ukończeniu lyońskiego konserwatorium, gdzie studiował dyrygenturę I kompozycję, Franck-Emmanuel Comte budował swoją pozycję na scenie muzycznej poprzez współpracę z zespołami operowymi z Nantes i Lyonu oraz Studio Opéra de Paris. Te doświadczenia przyczyniły się do utrwalenia jego muzycznego autorytetu i pozwoliły mu założyć 25 lat temu zespół Le Concert de l’Hostel Dieu, którego dyrektorem artystycznym pozostaje do dziś. Wraz z orkiestrą występuje regularnie w większości stolic i muzycznych centrów Europy oraz na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach – m.in. Ambronay, La Chaise-Dieu, Île-de-France, a także w Namur, Barcelonie, Brežicach, Rzymie, Montserrat, Gironie i Foligno. Lista ich tournées obejmuje takie kraje, jak: Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Włochy, Słowenia, Łotwa, Nowa Zelandia, Indie czy Chiny.